Amy feston në plazh emërimin për Oscar

25/01/2011 17:35

Aktorja hollivudiane, Amy Adams, festoi duke luajtur në plazh me vajzën e saj të vogël emërimin mes pretendenteve për fitimin e Çmimit Oscar, si Aktorja më e Mirë Joprotagoniste.

Nga entuziasmi, Adams nisi të luante me 8-muajshen Aviana, të cilën e hidhte në ajër për ta pritur përsëri në duar, por shumë shpejt kaloi në përkedhelje dhe në bërjen e fotografive, pasi fëmija shpërtheu në të qara.

Amy është nominuar më parë për këtë kategori edhe në vitet 2006 e 2009, nëpërmjet pjesëmarrjes së saj në filmat Doubt dhe Jineburg. Adams do të përballet me konkurrencën e Melissa Leo-s, për paraqitjen e saj në “The Fighter” e me Helena Bonham Carter-in, aktore në “The King’s Speech”.

Top Channel