Topalli: Solidarizohem me policët e plagosur

23/01/2011 12:30

Kryetarja e Kuvendit, Jozefina Topalli vizitoi efektivat e policisë dhe gardistët e plagosur në Spitalin Ushtarak, në Tiranë.

“Policia dhe garda mbrojtën institucionet, ata janë heronj. Solidarizohem me policët dhe oficerët e plagosur”, u shpreh Topalli.

Më tej, kryetarja e Kuvendit shtoi: “Skenari puçist nuk ka mbaruar ende, por nuk do të lejojmë rrëzimin e qeverisë së ligjshme.”

Jozefina Topalli nuk bëri asnjë koment për civilët e plagosur në demonstratën e 21 janarit.

 

Top Channel