Irak, 6 viktima nga një seri sulmesh

23/01/2011 11:10

Të paktën 6 persona humbën jetën dhe 30 të tjerë u plagosën nga një seri sulmesh me autobombë në Bagdad dhe rrethinat e tij.

Lajmin e bëri të ditur Ministria e Brendshme e Irakut.

Atentati më i përgjakshëm goditi një patrullë policie në Alam, një lagje në jug të Bagdadit.

Atentatet e tjera ndodhën në Kazamiya, në Karrada dhe në Taji.

 

Top Channel