Shkodër, plagoset me armë një person

19/01/2011 16:15

Një person ka mbetur i plagosur pasi është qëlluar me armë zjarri paraditen e sotme në ambjentet e një lokali në qytetin e Shkodrës.

Lajmin e bëjnë të ditur burime policore lokale, sipas të cilave shtetasi Zamir Spahija është qëlluar në një lokal në lagjen “Iliria”, tek ura e Bunës.

Sipas burimeve, ai është dërguar nga uniformat blu në spitalin e qytetit dhe ndodhet jashtë rrezikut për jetën.

Burimet shtojnë më tej se nga dëshmitë e mbledhura ka rezultuar se plagosja ka ardhur pas një grindjeje të castit. Ndërkohë, autori i krimit është shpallur në kërkim.  

Top Channel