Berisha: Bllokmenët nuk kafshojnë

17/01/2011 18:35

Kryeministri Berisha i është përgjigjur deklaratave të kreut të grupit parlamentar socialist, Gramoz Ruci, duke përdorur një ton të ashpër ndaj tij.

“I nderuar zoti Ruci, kulishët e bllokut lehin dhe nuk hanë, zogjt e bunkerit nuk fluturojnë”, ka deklaruar Berisha, i cili i ka kujtuar Rucit edhe episode të së kaluarës.

“Me rroba grash je larguar ti nga Shqipëria. Me rroba grash të ka denoncuar kryetari yt. Ia ke mbathur me kostum grash. Pse i veshe është puna jote. Por për kërcënimet po ta them: këlyshët e bllokut dhëmbë nuk kanë dhe nuk kafshojnë. Ti vetëm sa nxorre fytyrën si legen”, i është drejtuar Berisha Rucit.

Top Channel