Meta: PS, parti spiunësh

16/01/2011 11:40

Ish-zëvendëskryeministri i Shqipërisë, Ilir Meta, akuzoi sërish kryetarin e Partisë Socialiste, Edi Rama.

“Edi Rama, i cili është regjisori i montazhit të bërë, e ktheu PS në Partinë e Spiunëve të Shqipërisë. PS e bazon politikën e saj mbi përgjimet e montuara dhe video të trukuara”, u shpreh Ilir Meta.

“Në 8 maj qytetarët e Tiranës do marrin vendimin për të pastruar qytetin nga drejtimi mafioz i tij”, deklaroi ish-ministri i METE-s.

Në përfundim Meta theksoi se “LRI-ja do të kontribuaojë nëmënyrë vendimtare për këtë ndryshim që pritet në krye të bashkisë së Tiranës dhe Rama do të largohet me turp jo vetëm nga kreu i bashkisë por edhe nga politka shqiptare bashkë me politikën e tij të vjetër të spiunëve”.

Top Channel