Indi, sulm i maoistëve, vdesin 6 policë

30/08/2010 11:20

Të paktën 6 policë janë vrarë në një sulm maoist që ndodhi në shtetin juglindor të Bihar.

Lajmin e raporton agjencia indiane Ians.Incidenti ndodhi kur një patrullë policie u sulmua nga një grup maoistësh.

Përleshja ndodhi për disa orë dhe shkaktoi edhe të lënduar.

Top Channel