Afganistan, 7 amerikanë të vrarë në fundjavë

29/08/2010 11:00

Ka shkuar në 7 numri i ushtarëve amerikanë të vrarë në Afganistan gjatë kësaj fundjave.

Lajmin e bën të ditur forca ndërkombëtare e Isaf-it. Përvec tre viktimave dje në dy sulme talebane në jug dhe lindje të vendit, katër ushtarë të tjerë u vranë në disa atentate në jug.

Bilanci i humbjeve të rebelëve është 15 pas luftimeve të ashpra në Paktia.

Top Channel