Ndahet nga jeta aktorja Esma Agolli

05/06/2010 12:00

Një tjetër figurë e njohur e kinematografisë shqiptare është ndarë nga jeta.

Bëhet fjalë për aktoren Esma Agolli, e cila ka ndërruar jetë në moshën 82 vjecare.

Agolli ishte një figurë e njohur e ekranit pasi kishte interpretuar në disa filma si “Përtej mureve të gurta”, “Fëmijët e saj” dhe pjesë të tjera teatrale.

Top Channel