Honduras, 5 gazetarë të vrarë

27/03/2010 03:55

Shkon në 5 numri i gazetarëve dhe reporterëve të vrarë në Honduras brenda pak ditësh.

Dy gazetarët e fundit u vranë në kohën kur me automjetin e tyre po udhëtonin në qytetin Olancho pranë një ferme, pronë e presidentit Porfirio Lobo, kur u qëlluan me breshëri mitrolozi.

Mendohet se sulmi është kryer prej forcave ushtarake, por mbetet për t’u zbardhur nëse ka qënë një incident apo sulm i qëllimshëm.

Top Channel