Maqedoni, policia gjen dy te rinjte e bllokuar ne bore

14/03/2010 08:10

Perfundojne vuajtjet per dy te rinjte shqiptare nga Dibra te bllokuar ne bore pasi tentuan te kalonin ilegalisht kufirin me Maqedonine.

Forcat maqedonase te shpetimit i kane gjetur ata prane fshatit Tanushe ne kufi me vendin tone rreth ores 06:00 te mengjesit te sotem, duke i transportuar per ne spitalin e Dibres se Madhe.

Moisi Selami dhe Shaban Elezi jane emrat e tyre qe tashme ndodhen nen kujdesin e bluzave te bardha pasi kaluan ore te acarta ne mes te debores dhe temperaturave nen zero grade.

Top Channel