Itali, blic anti-droge, 34 urdherarreste

02/03/2010 08:00

Policia italiane ne qytezen e Folinjos ne Itali ka kryer mengjesin e sotem nje operacion te gjere anti-droge kunder nje bande te perbere nga shtetas shqiptare dhe italiane.

Lajmin e bejne te ditur mediat italiane, sipas te cilave gjithesej jane leshuar 34 urdherarreste, 27 prej te cilave per persona qe ndodhen aktualisht ne burg.

Burimet shtojne se personat ne fjale akuzohen per zoterim dhe shperndarje te lendeve narkotike, kryesisht kokaine.

Top Channel