Rumani, 5 te vdekur nga moti i ftohte

23/01/2010 20:40

Moti i acarte ne Rumani ka shkaktuar vdekjen e pese personave ne 48 oret e fundit.

Sipas njoftimeve te mediave lokale, temperaturat ne vendin ballkanas kane rene nen 26 grade celsius gjate diteve te fundit.

Duke pare situaten, autoritetet u kane bere thirrje qytetareve, ne vecanti te moshuarve, femijeve dhe te semureve, qe te mos lene shtepite e tyre.

Top Channel