Josipovic: Permiresim raporteve me Serbine

14/01/2010 17:10

Presidenti i sapozgjedhur i Kroacise, Ivo Josipovic ka deklaruar se vendi i tij eshte i interesuar per te permiresuar marredheniet me Serbine.

“Bashkepunimi mes Serbise dhe Kroacise duhet te shkoje ne nivele me te larta, pasi nje gje e tille do te ndikonte ne stabilizimin e rajonit”, ka pohuar Josipovic.

Marredheniet mes Serbise dhe Kroacise u ftohen nga vizita qe ish-presidenti kroat Stipe Mesic zhvilloi para pak ditesh ne Kosove, nje dite pas vizites se presidentit serb Boris Tadic.

Top Channel