Greqi, sulmohet zevendesministri i Drejtesise

14/01/2010 21:20

Zevendesministri grek i Drejtesise u sulmua ne zyren e tij ne Athine nga nje grup personash te maskuar.

Ata e qelluan duke plagosur edhe sekretarin e zevendesministrit dhe nje burre qe gjendej ne ate moment ne paradhome.

Autoritetet policore te kryeqytetit helen dyshojne se autoresia e sulmit i perket grupeve anarkiste.

Top Channel