Afganistan, 6 ushtare te huaj te vrare diten e sotme

11/01/2010 17:40

Gjashte ushtare nderkombetare jane vrare sot ne Afganistan, duke e bere te henen diten me te pergjakshme per trupat e huaja.

Viktimat jane tre ushtare amerikane, te vrare ne jug te Afganistanit dhe nje ushtar francez. Ndersa kombesia e dy viktimave te tjera nuk dihet ende.

Amerikanet humben jeten ne nje konflikt te armatosur me militantet gjate nje patrullimi ne jug te Afganistanit.

Ndersa ushtari francez mbeti i vrare teksa kryente nje mision analog ne Alasaj, nje lugine qe kontrollohet plotesisht nga rebelet.

Top Channel