Netanyahu: Kunderpergjigje te forte sulmeve palestineze

10/01/2010 16:30

Kryeministri izraelit Benjamin Netanyahu kercenon me nje kunderpergjigje te ashper ndaj sulmeve me mortaja te ndermarra nga palestinezet.

“Po e ndjekim situaten e me mjaft vemendje. Politikat e qeverise sone eshte e qarte, cdo lloj sulmi ndaj territorit tone do te marre nje pergjigje te fuqishme dhe te menjehereshme”, eshte shprehur Netanyahu ne nje deklarate per mediat vendase.

Shkak i deklarates se Netanyahut ishin disa sulme me raketa te hedhura ne territorin izraelit prej militanteve palestineze, ku nuk u raportuan viktima, por vetem deme materiale.

Top Channel