Rusi-Gjeorgji, rinisin fluturimet direkte

08/01/2010 14:55

Per here te pare qe nga konflikti i armatosur ne gusht te 2008-es, mes Rusise dhe Gjeorgjise kane rifilluar sot fluturimet direkte te linjes Moske-Tbilisi dhe anasjelltas.

Nje “Boeing 737” i kompanise “Georgian Airways” fluturoi sot ne mengjes nga Tbilisi drejt aeroportit “Domodiedovo”, ku u ul rreth ores 14:00.

Mediat nderkombetare njoftojne se avioni tjeter i linjes Tbilisi-Moska-Tbilisi do te jete i gatshem vetem diten e neserme.

Top Channel