Jemen, arrestohen dy krere te Al Kaedes

08/01/2010 16:45

Forcat e sigurise jemenite kane bere te ditur arrestimin e tre terroristeve te Al Kaedes, mes te cileve edhe dy te dyshuar si krere te organizates.

Te ndaluarit Mubarak Hadi al-Shabwani dhe Mansur Saleh Dalil, konsiderohen si dy figura te rendesishme ne degen e Al Kaedes me seli ne Jemen.

Nderkohe sipas informacioneve te dhena, i ka shpetuar kapjes Ayedh al-Shabwan, i cili konsiderohet si lideri i Al Kaedes per provincen.

Top Channel