Terrorizmi, kercenimi ndaj Obames, serioz

05/01/2010 18:55

Per inteligjencen amerikane ishte shume serioz kercenimi terrorist kunder Obames ne diten e marrjes se detyres.

Lajmin e ka bere te ditur “New York Times”.

Atentati, i terroristeve somaleze, detyroi forcat e sigurise qe te cojne ministrin e Mbrojtjes, Robert Gates, ne nje baze ne Virxhinia.

Presidenti konsultoi kreun e antiterrorizmit dhe Hillary Clinton dhe vendosi te mbante fjalimin, pasi zona ishte fortifikuar dhe u morren masa te forta sigurie qe shkurajuan kryerjen e atentatit.

Top Channel