Durres, dy aksidente, dy viktima

03/01/2010 01:25

Dy aksidente automobilistike i moren jeten dy personave dhe plagosen dy te tjera mbreme vone ne Durres.

Ne lagjen numer 15, ne Spitalle, dy makina me targa te huaja, u perplasen perballe me njera-tjetren dhe per pasoje 19 vjecari Genti Dashi gjeti vdekjen e menjehershme.

Nderkohe dy personat e tjere qe ishin ne makinen tjeter, moren plage te renda dhe jane ne gjendje kritike per jeten ne spital.

Dhjete minuta pas aksidentit te pare, tek Ura e Dajlanit nje tjeter makine eshte perplasur me borduren qe ndan korsite e rruges.

Makina kishte ecur disa metra e frenuar dhe policia dyshon se viktima mund te kete pesuar me pare ndonje infarkt.

Sipas policise viktima nuk eshte i identifkuar, por ka bere te njohur targen e makines e cila eshte VL 7764 B.

Top Channel