Bllokohen dy dite doganat

03/01/2010 08:45

Pikat e kalimit kufitar me Greqine ne prefekturen e Gjirokastres nuk do te funksionojne gjate 48 oreve te ardhshme per  automjetet, por vetem per kembesoret.

Shkak i bllokimit eshte greva qe punonjesit e doganes ne palen greke pritet te zhvillojne ne dy ditet e ardhshme.

Keshtu, Kakavija, Tre Urat ne Carshove, si dhe pika e Sopikut nuk do te funksionojne per automjetet qe prej ores 23:00 te dites se merkure deri ne oren 23:00 te dites se premte.

Top Channel