Iran, denim me vdekje per protestuesit

30/12/2009 17:15

Shefi i policise iraniane ka njoftuar se ndaj disa protestuesve te arrestuar do te ngrihen akuza qe ndeshkohen me denim me vdekje.

“Koha e tolerances ka perfunduar. Kushdo qe do te arrestohet ne keto manifestime do te trajtohet me ashpersi, njesoj si kriminelet”, ka deklaruar Esmail Ahmadi Moqadam.

Zyrtari i larte i policise ka theksuar me tej se veprimet e atyre qe marrin pjese neper tubime dhe krijojne pasiguri do te konsiderohen “Moharebeh”, qe do te thote lufte ndaj Zotit.
 

Top Channel