Irak, 10 viktima ne atentatin e dyfishte

30/12/2009 09:55

Atentat i dyfishte ne Irak ku brenda pak minutash dy persona kane hedhur veten ne ere ne provincen e Al Anbar.

Ngjarja ka ndodhur ne harkun e 30 minutave ne Ramadi dhe sipas te dhenave te para, numri i viktimave eshte 10. Mes tyre mendohet se ndodhet edhe guvernatori i zones, Qassim Mohammed Abid bashke me disa zyrtare te tjere lokale.

Burimet spitalore bejne me dije se numri i te plagosurve eshte 35, disa prej te cileve ne rrezik per jeten.

Top Channel