Tirane, aksident, tre te vdekur

27/12/2009 08:35

Tre persona kane humbur jeten pas nje aksidenti te rende ne qender te Tiranes.

Nje mjet i tipit “BMW” me targa te huaja eshte perplasur me nje “Land Rover” duke shkaktuar vdekjen e shtetasve Klinton Milo, 27 vjec, Genti Shehu, 37 vjec, dhe te nje vajze, ende e paidentifikuar.

Aksidenti ka ndodhur ne oret e para te mengjesit te sotem ne bulevardin “Deshmoret e Kombit”, prane Piramides.

Ne vendngjarje kane mbetur te plagosur edhe kater persona te tjere.

Sipas policise, shkak per kete ngjarje mendohet te jete konsumimi i pijeve alkolike dhe pagjumesia e drejtuesve te mjeteve.

Top Channel