Teheran, perleshje te ashpra mes policise dhe manifestuesve

27/12/2009 10:35

Perleshje te dhunshme ne Teheran mes manifestuesve te opozites dhe policise.

Sipas deshmitareve okulare, mijera persona jane mbledhur ne sheshin e Enghelab, ne qender te kryeqytetit iranian.

Policia ka nderhyre fillimisht me gaz lotsjelles dhe me pas ka dhunuar turmen, e cila u ka vene flaken koshave te plehrave.

Top Channel