SHBA: S’ka komplote terroriste

27/12/2009 17:00

Organet e sigurise se brendshme amerikane njoftojne se nuk ekzistojne prova qe te besohet se tentativa e sulmit ndaj “Delta Airlines” te jete pjese e nje komploti terrorist me te madhe.

“Nuk kemi elementet e nevojshem qe te mendojme se atentati i fluturimit te Delta-s te jete pjese e nje komploti terrorist me te zgjeruar”, deklaroi per mediat amerikane, Sekretarja e Sigurise se Brendshme te SHBA-se, Janet Napolitano.

Deklarata e shefes se sigurimit te brendshem erdhi pak ore pas nisjes se hetimeve per te zbuluar lidhjet e shumefishta mes Al Kaedes dhe sulmeve individuale, si rasti i tentatives se nigerianit ne avionin Delta.

Top Channel