Pakistan, sulm ndaj talebaneve, vriten civilet

26/12/2009 08:00

Trupat pakistaneze kane sulmuar disa baza te talebaneve ne kufi me Afganistanin, duke vrare kater militante dhe plagosur shtate.

Lajmin e bejne te ditur mediat nderkombetare, nderkohe qe sipas burimeve te ndryshme, qe prej dites se djeshme forcat pakistaneze u kane dhene nje goditje talebaneve ne zonat tribale.

Sipas se perditshmes on line “The Nation”, sulmet kane shkaktuar viktima edhe ne radhet e civileve.

Top Channel