Pakistan, 5 amerikanet edhe 10 dite ne burg

26/12/2009 04:10

Nje gjykate pakistaneze shtyu me 10 dite te tjera mbajtjen nen arrest te 5 amerikaneve te arrestuar ne fillim te muajit dhjetor, pasi dyshoheshin per lidhje te tyre me organizata terroriste.

Autoritetet e Islamabadit njoftojne se vendimi u mor per t’i dhene me shume kohe policise te perfundoje hetimet e nisura.

Diten e premte mbaroi afati i arrestit per 5 amerikanet dhe per t’i mbajtur ata nen serish nen pranga autoriteteve policore u duhej nje urdher gjykate.

Top Channel