Iran, policia sulmon ndertesen e agjencise Isna

26/12/2009 17:25

Irani vazhdon te kaloje nje periudhe te turbullt per shkak te protestave te vazhdueshme nga opozitaret qe pas zgjedhjeve presidentciale.

Edhe gjate diteve te fundit te ketij viti, perplasjet dhe incidentet nuk ndalen ne shtetin islamik. Sipas mediave, policia ka sulmuar ndertesen e agjencise se lajmeve Isna, ne te cilen mendohej se ishin strehuar disa anetare te opozites.

Lajmin e ben te ditur faqja Jeras ne internet, sipas se ciles, policia ka gjuajtur me arme dhe ka dhunuar me shkopinj gome disa protestues opozitare. Per momentin nuk ka te dhena per viktima, ndersa agjencia e lajmeve Isna nuk ka bere ende asnje koment.

Top Channel