" /> ">

Papa uron Krishlindjen edhe ne shqip

25/12/2009 12:25

“Kriza morale, me shume se ajo ekonomike, po plagos njerezimin”.

Ky ka qene thelbi i mesazhit te Krishtlindjeve te Papa Benediktit XVI, ne lozhen e Bazilikes se Vatikanit. Me pas kreu i Selise se Shenjte dha bekimin “Urbi et Orbi”. Nga sheshi Shen Pjeter ne Vatikan Ati i Shenjte uroi ne 65 gjuhe te botes Krishtlindjen, mes te cilave edhe ne gjuhen shqipe: Per shume vjet Krishtlindjen!”.

Ati i Shenjte u shfaq i qete dhe ne forme, pas incidentit te nje nate me pare ne meshen e Krishtlindjeve, ku nje grua vrapoi drejt tij, duke e bere qe te binte ne toke.

Top Channel