Pakistan, talebanet shkaterrojne shkollat

25/12/2009 14:35

Guerrilasit talebane kane sulmuar duke demtuar rende tre shkolla ne veri-perendim te Pakistanit, ne kufi me Afganistanin.

Dy ndertesat e para shkollore, 1.5 kilometra larg njera-tjetres, u shkaterruan ne Khyber Agency, rajon qe ndodhet mes kufirit afgan dhe Peshauarit.

Ndersa shkolla e trete e demtuar ishte nje lice ne rajonin Sufaid Dheri, ne afersi te Peshauarit. Per fat te mire, ne te tre sulmet nuk ka pasur viktima.

Top Channel