Koha e keqe, emergjence ne Oklahoma

25/12/2009 17:55

Eshte mbyllur prej dites se djeshme aeroporti kryesor i Oklahomes, ku guvernatori Brad Henry ka shpallur gjendjen e jashtezakonshme.

Ne qytet eshte thyer rekordi i lartesise se bores qe mbahej prej 1914-es, me 36 centimetra.

I ftohti dhe akulli nuk kane kursyer qendren e Shteteve te Bashkuara e cila ne diten e Krishlindjeve eshte perfshire nga nje stuhi e fuqishme bore, akulli dhe ere.

Per shkak te prezences se akullit, shume rruge jane mbyllur jo vetem ne Oklahoma, por edhe ne Dakoten e Jugut dhe Teksas.

Top Channel