Festat, fishekzjarre ne avion, arrestohet

25/12/2009 22:55

Nje pasagjer i nje avioni te linjes ajrore Amsterdam-Detroit te kompanise “Delta Airlines” ka shkaktuar disa te plagosur dhe panik mes pasagjereve te tjere teksa ka hedhur fishekzjarre ne bordin e avionit gjate kohes kur ai ishte ne fluturim e siper.

Lajmi njoftohet nga nje zedhenese e kompanise ajrore, ku sqarohet se ne momentin e uljes se aeroportin Metropolitan ne Detroit duke dashur te krijoje nje “atmosfere festive’ me rastin e Krishtlindjeve nje pasagjer, i cili tashme ndodhet nen pranga, ka hedhur nje sere fishekzjarresh ne bord.

Njoftohet gjithashtu, se te gjithe personat e plagosur kane marre ndihmen e pare mjekesore dhe se asnje prej tyre nuk ka marre plage serioze per jeten.

Top Channel