Tirane, pranga per zhvatje dy te rinjve

24/12/2009 18:40

Dy te rinj jane arrestuar nga sektori kunder krimeve ndaj personit per akuzen e pengmarrjes, pasi ne bashkepunim me njeri-tjetrin kane detyruar nje person per dhenie pasurie.

Pas hetimeve qe zgjaten disa ore, policia u ka vene prangat per heqje te paligjshme te lirise shtetasve Pjerin Prengaj dhe Envi Pelingu.

Zyrtarisht mesohet se dy te pandehurit kane dhunuar ne oret e vona te mesnates se kaluar nje person, identiteti i te cilit nuk behet i ditur, duke i kerkuar per disa ore rresht nje shume te caktuar lekesh.

Mesohet se pengu kishte marredhenie me motren e njerit prej rrembyesve dhe kohet e fundit autoret e kishin kercenuar shpesh duke i zhvatur shuma te konsiderueshme.

Nga rrembimi me i fundit dy rrembyesit i kishin marre viktimes se tyre kartat e bankes, telefonin celular dhe oren e dores.

Kjo eshte hera e dyte kur autoret perdorin per pengmarrje si karrem nje femer, pas rastit te zbuluar nga policia e Tiranes nje jave me pare kur nje cift pasi kishte njoftuar per njohje te reja ne gazete mbajti peng nje 44 vjecar per disa ore rresht, duke i kerkuar atij shuma te konsiderueshme.

Top Channel