SHBA, Senati ngre kufirin e borxhit publik

24/12/2009 17:20

Senati amerikan ka ngritur me 290 miliarde dollare duke cuar ne 12.394 miliarde kufirin e borxhit publik.

Vendimi ne fjale synon parandalimin e ndonje vendimi te mundshem te qeverise per te kufizuar investimet per rimekembjen e ekonomise.

Masa ne fjale, e aprovuar nga Dhoma, mori 60 vota pro dhe 39 kunder. Asnje nga republikanet votoi pro rritjes se kufirit te borxhit.

Top Channel