Madonna, personazhi VIP me i famshem

24/12/2009 14:35

Madonna eshte ende ne kulm te karieres se saj, pavaresisht se eshte 51 vjec dhe qarkullon neper skenat boterore per dekada me radhe.

Sipas nje klasifikimi ne Britanine e Madhe, mbreteresha e pop-it eshte personazhi VIP me i famshem i ketij 10-vjecari.

Zonja Louise Veronica Ciccone jo vetem qe eshte e pelqyer nga njerezit, por prej vitit 2000 jane shkruar 45.633 artikuj per te. Pas saj renditet Robbie Williams me 28 mije artikuj, Britney Spears e cifti David e Victoria Beckham. Ne ‘top-ten’ ndodhet edhe Michael Jasckson dhe vrulli i shkrimeve per te duket se ka marre hov, sidomos pas vdekjes.

Top Channel