Iran, 2 mije ne proteste kunder qeverise

24/12/2009 16:35

Rreth 2 mije persona jane mbledhur sot ne sheshin e Teheranit, duke mbajtur parulla kunder qeverise.

Lajmin e bejne te ditur faqe te ndryshme interneti iraniane, sipas te cilave zona eshte nen kontrollin e rrepte te forcave te sigurise.

Mes parullave me te spikatura te protestuesve jane “vdekje diktatorit” dhe “lironi te burgosurit politike”.

Lajmi nuk mund te konfirmohet nga mediat nderkombetare, pasi reporteret e tyre nuk lejohen te ndjekin drejtperdrejt protestat.

Top Channel