Gruaja e Bin Laden, apel Iranit

24/12/2009 12:10

Gruaja e pare e Osama bin Laden, Najwa, i ka kerkuar Iranit te lere te lire gjashte femijet e saj, te cilet mbahen qe prej 2001-shit ne republiken islamike.

Najwa ka pohuar se femijet, se bashku me 11 niperit e saj dhe te gruas se dyte te sheikut, jane “te burgosur” ne nje rezidence ne afersi te Teheranit.

Najwa kerkon lirimin e tyre, duke pohuar se asnje prej tyre nuk eshte i implikuar ne aktivitete terroriste.

Najwa u martua me Bin Laden kur ishte 15 vjece, ndersa ai 17. Se bashku kane pasur 5 djem dhe 4 vajza.

Top Channel