“Camet”, debate mes PDU-se dhe PBDNJ-se

23/12/2009 22:35

Partia Bashkimi per te Drejtat e Njeriut dhe Partia per Drejtesi dhe Unitet, pas perplasjeve ne distance jane perballur edhe ne sallen e Kuvendit.

Debati ka nisur per nje proteste te organizuar nga PDU, 2 jave me pare perpara selise se shefit te delegacionit evropian ne Tirane, Helmut Lohan ne diten e genocidit boteror.

Zoti Dule e riquajti fantazem serisht ceshtjen came, por nderkohe kreu i PDU-se, Shpetim Idrizi u tregua i vendosur ne ate qe e quajti venie ne vend te drejtesise e cila eshte mbuluar sipas tij per 50 vjet.

Kreu i PBDNJ-se ka insistuar ne faktin se historia tashme e ka dhene prej kohesh verdiktin e saj.

Ne perfundim te replikave tonet jane acaruar me tej duke perfunduar thuajse ne kontakt fizik mes paleve.

Top Channel