Topalli ne Lezhe me femijet e policeve te vrare

22/12/2009 19:55

Ne ambjentet e komisaritit te Lezhes eshte zhvilluar ceremonia e pervitshme per familjet e policeve te vrare.

Kete vit kjo ceremoni u organizua nen kujdesin e Kryetares se Kuvendit, Jozefina Topalli. Kryeparlamentarja duke iu drejtuar femijeve te pranishem, ka theksuar se ata  duhet te jene krenare per prinderit e tyre.

“Per nenat tuaja qe po ju rrisin me kaq dashuri dhe miresi si dhe per baballaret tuaj te cilet rane ne krye te detyres. Ne, do bejme ne parlament ligje edhe me te mira per statusin tuaj”, tha Topalli. Ne takimin e organizuar ne forme feste, kryeparlamentarja Topalli ka shperndare edhe disa dhurata per femijet e policeve qe kane humbur jeten ne krye te detyres.

Top Channel