SHBA, senati, 636 miliarde dollare per ushtrine

19/12/2009 17:05

Senati i Shteteve te Bashkuara ka aprovuar sot me 88 vota pro dhe 10 kunder, nje shume prej 636 miliarde dollaresh per shpenzimet ushtarake.

Kuota eshte e destinuar per luftrat ne Irak dhe Afganistan.

Ligji i eshte dorezuar presidentit Obama per te vene firmen finale.

Top Channel