Moska sulmon Gjeorgjine per memorialet

19/12/2009 21:40

“Terrorizem shteti”, keshtu e ka cilesuar ministri i Jashtem rus shkaterrimin ne Gjeorgji te memorialeve te te reneve ne Bashkimin Sovjetik.

“Memoriali per ushtaret e luftes se madhe patriotike eshte hedhur ne ere ne menyre barbare. Autoritetet kane kryer nje akt vandalizmi shteti qe fyen ndjeshmerine e cdokujt”, thuhet ne nje komunikate te ministrit.

“Autoritetet kane injoruar protestat ne vend dhe ndjenjat e veteraneve te luftes”, ka deklaruar kreu i diplomacise ruse.

Top Channel