Gripi, mberrijne 10 mije doza nga Hungaria

19/12/2009 12:35

Mberrijne nga Hungaria 10 mije dozat e para te vaksines kunder gripit te derrit.

Instituti i Shendetit Publik mori ne dorezim vaksinat kunder A H1N1, nderkohe qe jane porositur edhe 200 mije doza te tjera te cilat pritet te mberrijne ditet ne vijim.

Vaksina kunder A H1N1 do te shperndahet ne qendrat shendetesore dhe do te jepet falas.

Sipas specialisteve te ISHP-se, te paret do te vaksinohen femijet, grate shtatzena, te semuret kronike dhe personeli.

Top Channel