Klosi: Protesta do te rifilloje ne Durres

12/12/2009 20:00

Partia Socialiste do te rifilloje protestat te cilat deputeti Blendi Klosi i cilesoi nje domosdoshmeri ne pergjigje te krizes ekonomike dhe politike, shkaktuar sipas tij nga votat e vjedhura te 28 qershorit.

“Te henen me 14 nentor protesta jone fillon ne Durres. Ajo do t’i kushtohet krizes se ekonomise dhe veshtiresive te familjeve shqiptare. Ne do te protestojme qe nga mos hapja e kutive dhe deri tek mosliberalizimi i vizave. Do te protestojme per kapjen e shtetit nga nje familjeje e vetme”, eshte shprehur Klosi.

Top Channel