L.Mesme, arrestohet Rahmeh

11/12/2009 04:00

Lideri i protestes palestineze kunder ndertimit te murit izraelit ne kufi me Cisjordanine, Abdullah Abu Rahmeh eshte arrestuar prej ushtrise hebraike.

Keshtu, anetaret e tjere te levizjes se formuar prej tij, deklarojne se 38 vjecari Rahmeh eshte arrestuar ne shtepine e tij gjate nates, ne kohen kur ishte duke fjetur.

Abdullah Rahmeh dhe mbeshtetesit te tij, cdo te premte, qe prej vitit 2005 mblidhen pergjate vendeve ku eshte nisur ndertimi i barrieres izraelite ne kufi me Cisjordanine per te protestuar kunder ketij ndertimi.

Top Channel