Obama merr Nobelin per Paqe

10/12/2009 14:10

Presidenti amerikan, Barack Obama ka marre medaljen dhe diplomen e cmimit Nobel per Paqen te shoqeruara nga nje duartrokitje e gjate.

“Nuk jemi te burgosur te fatit. Veprimet tona mund te drejtojne historine drejt drejtesise”, eshte shprehur Obama.

Per kreun e Shtepise se Bardhe, “mjetet e luftes luajne nje rol ne ruajtjen e paqes”.

“Nuk kam me vete sot nje zgjidhje perfundimtare per problemet e luftes”, ka deklaruar ai gjate ceremonise.

Top Channel