Kukes, dy raste me A/H1N1

09/12/2009 17:15

Ne qytetin e Kukesit shenohen dy rastet e pare me te prekur nga gripi A/H1N1.

Sipas mjekeve infeksioniste jane konfirmuar analizat ne Tirane per dy pacientet e shtruar ne repartin e infektivit ne Kukes qe prej 5 ditesh.

Sipas mjekeve viroza eshte ne qarkullim tek popullsia e Kukesit, pasi te dy te prekurit jan nga zonat e thella te ketij rrethi dhe nuk kane patur kontakte me persona te cilet vijne nga jashte shtetit.

Top Channel