Fushe Kruje, roja i fabrikes vret hajdutin

30/10/2009 09:20

Nje roje e fabrikes se cimentos ne Fushe Kruje, ka vrare  me armen e sherbimit 20 vjecarin Abdyl Zalla nga fshati Zalle i Fushe Krujes.

Sipas burimeve zyrtare te policise, mesohet mbremjen e se dieles, Zalla kishte hyre ne fabrike per te vjedhur cimento. Roja i ka bere thirrje qe te ndalonte, por ai nuk ka degjuar ate, duke tentuar te largohej se bashku me nje thes me cimento.

Sipas policise roja i fabrikes, ka qelluar me bresheri automatike per te trembur 20 vjecarin, por sipas policise plumbat kane bere rikoshet dhe e kane kapur ne bark te riun, duke i shkaktuar plage te renda. Punonjesit e fabrikes e kane derguar ne urgjencen e Fushe Kruje dhe me pas ne Spitalin Ushtarak por i riu nderoi jete. Roja i fabrikes eshte vetedorezuar ne polici duke treguar detajet e krimit.

Top Channel