Spoti me zerin e Whitman ndan SHBA-ne

28/10/2009 19:00

Zeri i mrekullueshem i Walt Whitman, poeti i njohur amerikan, qe shoqeron imazhet bardhezi te nje marke te njohur xhinsesh. Ky eshte spoti qe ka ngjallur diskutime te forta ne SHBA.

Nga Slate tek Entertainment Weekly, debati eshte ngjallur per mundesine nese mund te perdoren fjalet dhe zeri i nje personazhi te madh per qellime komerciale.

Diskutimet vene ne pah mungesen e respektit te mediave per artistet e medhenj te se shkuares.

Por nga ana tjeter ky spot ka cuar leteresine e madhe amerikane ne cdo shtepi, udheton ne “YouTube”, kalon nga nje kompjuter ne tjetrin nepermjet postes elektronike.

Top Channel